موفقیت در قالب کتاب

موفقیت در قالب کتاب

کتاب ‌های زیادی درباره اصول رسیدن به موفقیت نوشته شده ‌اند که عمل به آن‌ ها می ‌تواند زندگی خوانندگان را متحول کند. یکی از معروف ‌ترین کتاب ‌ها در زمینه موفقیت، کتاب اثر مركب نوشته «دارن هاردی» است. این نویسنده آمریکایی که سابقا ناشر «مجله موفقیتی» در این کشور بود، دستی در سخنرانی دارد و در این کتاب خود، پندهایی مهم را در رابطه با رسیدن به موفقیت به ما می ‌آموزد.

«دارن هاردی» در این کتاب به مخاطبین کمک کرده است تا بتوانند در منطقه امن خود و بدون نیاز به خروج از چهارچوب و قوانین زندگی‌شان تحولی عظیم به وجود بیاورند. این کتاب می ‌تواند طرز فکر شما را در رابطه با موفقیت و پیشرفت در زندگی دگرگون کند. در این مقاله ما به بررسی خلاصه کتاب اثر مرکب و نکات کتاب اثر مرکب پرداخته ‌ایم و تک تک فصل‌ های این کتاب را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب (موجود در سایت فیدیبو)

محتوای کلی کتاب اثر مرکب از دارن هاردی چیست؟

خیلی از ما در طول زندگی خود، تاثیرات مربوط به انجام کارهای کوچک و پیش و افتاده را نادیده می‌گیریم و گمان می‌کنیم که برای رسیدن به موفقیت حتما باید دست به یک اقدام بسیار بزرگ زد و یک شبه تغییر و تحولات عظیمی ایجاد کرد. «دارن هاردی» در کتاب اثر مرکب، تاثیر انجام روزانه و مداوم کارهای کوچک را به ما یادآوری می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه انتخاب‌ های کوچک اما پایدار ما می ‌توانند در طول زمان، نتایج شگفت انگیزی را با خود به همراه داشته باشند و تفاو ت‌های بزرگی در زندگی ما ایجاد کنند.

در این کتاب مخاطب متوجه خواهد شد که اگر یک کار به ظاهر کوچک و ساده را هرروز و به شکل مرتب انجام دهد، در یک بازه طولانی مدت نتیجه آن را خواهد دید و همین نکته بسیار کوچک است که تفاوت بین آدم‌ های معمولی را با آدم ‌های موفق نشان می ‌دهد.

بررسی فصول مختلف کتاب اثر مرکب

در این قسمت، تک تک فصول کتاب اثر مرکب از «دارن هاردی» را بررسی می ‌کنیم و نکات کتاب اثر مرکب را به طور خلاصه در اختیار شما قرار می‌ دهیم.

  • بررسی فصل اول کتاب اثر مرکب: اثر مرکب در عمل

فصل اول کتاب اثر مرکب به بررسی این نکته می‌پردازد که هرچند در حین انجام کارهای کوچک و به ظاهر پیش و پا افتاده نتوانیم نتیجه ‌ای را مشاهده کنیم؛ اما در دراز مدت، انجام همین کارهای به ظاهر ساده تفاوت ‌ها و نتایج بسیار بزرگی را در زندگی ما ایجاد می ‌کنند.

این فصل در رابطه با دست یابی به نتایج شگفت انگیز و بزرگ از طریق انتخاب ‌های کوچک اما هوشمندانه با ما صحبت می‌ کند. گاه ممکن است حتی مجبور باشیم سالیان درازی را صرف انجام کارهای کوچک کنیم و آن ‌ها را به طور مستمر و به شکل هرروزه انجام دهیم تا به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم.

در این راه، موفقیت از آن افرادی خواهد بود که در نیمه راه عقب نمی‌ کشند و با تمام توان خود انجام این کارهای کوچک را پیش می ‌برند تا جایی که نتیجه دلخواه خود را از انجام این اعمال کسب کنند؛ حتی اگر تا رسیدن به موفقیت ده سال از وقت و زمان خود را صرف کنند.

  • بررسی فصل دوم کتاب اثر مرکب: انتخاب ‌ها ریشه هر دستاورد ماست

«دارن هاردی» در فصل دوم کتاب اثر مرکب به بررسی اثر انتخاب ‌های ما روی اثر مرکب زندگی ‌مان می ‌پردازد. به گفته او، هر انتخاب کوچک ما می ‌تواند تاثیرات بزرگ و چشمگیری در زندگی ما داشته باشد. همان‌ طور که می ‌دانید، انتخاب‌ های ما از فرهنگ و نوع تربیت ما سرچشمه می ‌گیرند و یک انتخاب اشتباه کوچک که می ‌تواند ناشی از فرهنگ یا تربیت نادرست باشد، قادر است منجر به طلاق، ورشکستی و اثرات نامطلوب دیگری شود.

چنان‌ چه ما رفتارهای خود را از روی عدم آگاهی انجام دهیم و به انتخاب اشتباه خود واقف نباشیم، نخواهیم توانست عادات اشتباه خود را اصلاح کنیم یا آن ‌ها را به عادات مطلوبی تبدیل کنیم. برای اصلاح اشتباهات و قدم گذاشتن دریک مسیر صحیح، ابتدا باید بتوان آگاهانه تصمیم گرفت و به اعمال اشتباه خود آگاه شد. برای ایجاد این آگاهی می‌ توانیم تمامی کارهایی را که در طول روز انجام می ‌دهیم، در دفتری یادداشت کنیم. همین یادداشت کردن کارها می‌تواند در طولانی مدت به ما کمک کند تا رفتارها و عادات نامطلوب خود را شناسایی کنیم.

این تمرین موجب می ‌شود تا پس از شناسایی اخلاق‌ های نامطلوب، بتوانیم به مرور زمان با ایجاد تغییراتی، آن‌ ها را از بین ببریم و به نوعی حس شادی و رضایت در زندگی روزمره خود دست پیدا کنیم. برای دیدن اثرات مطلوب و مزایای اثر مرکب در زندگی، بهتر است که از همین امروز نوشتن عادات روزانه خود را آغاز کنیم تا به مرور بتوانیم تغییرات مثبتی در زندگی ایجاد کنیم.

  • بررسی فصل سوم کتاب اثر مرکب: اهداف موثر در کتاب اثر مرکب

در فصل سوم کتاب اثر مرکب، «دارن هاردی» می‌ گوید که اثر مرکب با خاصیت فعال بودن خود، ما را همیشه به جایی خواهد برد. اما سوالی که پیش می‌آید این است که اثر مرکب ما را به کجا می‌برد؟ در این‌جا باید از خود سوال کنید که می‌ خواهید به کجا برسید و چه اهداف و آرزوهایی در سر دارید؟ زمانی که نسبت به اهداف و آرزوهای خود آگاه باشید، می ‌توانید ایده ‌های جدیدی را به زندگی خود وارد کنید و به موفقیت برسید.

نوشتن اهداف و آرزوهای‌تان می ‌تواند کائنات را برای کمک و یاری به شما فراخواند. تا زمانی ‌که اهداف خود را روی کاغذ ننوشته‌اید و آن‌ها را به صورت کتبی بررسی نکرده ‌اید، آرزوهای شما خیالی بیش نخواهند بود. برای به کار گیری کائنات در راستای رویاهای‌تان و دست‌یابی به ایده‌ های تازه برای رسیدن به موفقیت از همین امروز نوشتن اهداف و آرزوهای خود را آغاز کنید. برای این کار، فهرست یا لیستی از توقعات خود را تهیه کنید. در این فصل از کتاب اثر مرکب، «دارن هاردی» از شما سوال می‌کند که دوست دارید به چه شخصی تبدیل شوید؟

یکی از مهم ‌ترین نکاتی که در این بخش از کتاب اثر مرکب به آن اشاره شده است، نحوه و تلاش آن ‌ها برای رسیدن به اهداف‌شان است. وقتی انسان ‌ها هدفی را برای خود انتخاب می ‌کنند، به دنبال راه‌ هایی هستند که از طریق آن‌ ها به اهداف‌شان دست پیدا کنند.

در چنین مواقعی آن‌ ها از خود می ‌پرسند که برای رسیدن به این اهداف باید چه کارهایی را انجام دهم؟ «دارن هاردی» معتقد است که به جای پرسیدن این سوال، آن‌ ها باید از خود سوال کنند که برای رسیدن به اهدافم باید به چه کسی تبدیل شوم؟ در کتاب اثر مرکب به این نکته اشاره می ‌شود که آن ‌چه شما را از رسیدن با اهداف‌تان وا می‌ دارد، عادات و رفتارهای شما است. عادت‌ها نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌ کنند .

برای رسیدن به هدف‌ هایتان باید سه تا از مهم ‌ترین اهداف خود به همراه عادت‌ های بدی که راه رسیدن شما به اهداف و رویاهایتان سد کرده ‌اند را یادداشت کنید. پس از آن، تک تک عادات خود را بررسی کنید و از خودتان بپرسید که آیا این عادت‌ ها عادات بدی هستند و نیاز به تغییر دارند یا خیر. پس از آن، می ‌توانید تعدادی از عاداتی را که می‌ توانند شما را در رسیدن به هدف ‌هایتان کمک کنند، یادداشت کنید و سعی کنید این عادات خوب را در خود پرورش دهید.

نکاتی برای ایجاد عادت ‌های خوب از دیدگاه دارن هاردی

«دارن هاردی» درفصل سوم از کتاب اثر مرکب چند راه‌ کار و نکته برای ایجاد عادت‌ های خوب و موفق  و دائمی کردن آن‌ ها ارائه می ‌کند. این راه کارها عبارتند از:

  • همیشه آماده دست یابی به موفقیت باشید و عادت‌ های جدید خود را با شیوه جدید زندگی ‌تان تطبیق دهید.
  • به جای تفکر درباره کم کردن، به اضافه کردن عادات خوبی که می‌توانند زندگی شما را متحول کنند فکر کنید.
  • تغییرهای ایجاد شده را به اطلاع اطرافیان خود برسانید. برای مثال می ‌توانید به دیگران خبر بدهید که تغییراتی را در زندگی خود ایجاد کرده‌ اید و قرار است از این ببعد، خودتان رئیس خودتان باشید.
  • شخصی را پیدا کنید که در مسیر دست یافتن به موفقیت، رفیق و رقیب شما باشد. داشتن یک رفیق یا یک رقابت سالم می‌تواند شما را برای رسیدن به موفقیت بیشتر تشویق کند.
  • برای موفقیت ‌های خود، هرچند کوچک باشند، جشن بگیرید و خودتان را تشویق کنید. این تشویق کردن می‌ تواند روحیه شما را برای دست یابی به موفقیت‌ های بیشتر تقویت کند.
  • برای رسیدن به موفقیت صبور باشید.

نکاتی مهمی که دارن هاردی در کتاب اثر مرکب به آن ‌ها اشاره کرده است

در کتاب اثر مرکب، «دارن هاردی» چند نکته مهم را در پایان ذکر می ‌کند. او می‌گوید که تمامی یادگیری ‌های بدون عمل هیچ فایده ‌ای ندارند و انگیزش بدون عمل کاملا بی ‌فایده است و منجر به خودفریبی می‌ شود.

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

کتاب اثر مرکب یکی از بهترین کتاب ‌ها در زمینه موفقیت است و خواندن این کتاب و عمل به نکات موجود در آن می ‌تواند به شما کمک کند که به موفقیت دست پیدا کنید. این کتاب می‌تواند در صورت درک کردن و عمل به آن، اثرات مثبت قابل توجه و آشکاری را در زندگی شما اعمال کند.

جدا از این موضوع که شما چه کسی هستید یا در چه مکانی زندگی می ‌کنید، خواندن این کتاب می‌تواند باورها، عادات و اعمال شما را در زندگی متحول کرده و یک بار برای همیشه زندگی شما را زیر و رو کند. برای ایجاد تغییر تنها کافی است به خود ایمان داشته باشید و کمی تلاش کنید.


در آخر ، خوش حال میشوم من را با نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود در میان بزارید.

آدرس وب سایت : www.pouyapazhoohandeh

آدرس مجموعه ی پیکومدیا : www.picomedia.ir

مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها ۰